O Klubie

Za początki naszego klubu można uznać okolice roku 2009, gdy w Klubie Batory OSM powstała sekcja szachowa. Przez ponad dekadę oferta zajęć skierowana była głównie do dzieci i młodzieży, ale zmieniło się to wiosną 2021 roku po zorganizowaniu cyklu Parkowych Popołudni Szachowych oraz cyklicznych spotkań dla dorosłych w Klubie Batory OSM i innych, mniej stałych spotkań.

Bodźcem do dalszej, bardziej oficjalnej działalności był start w Otwartej Lidze Mazowieckiej, obecność na Narodowym Dniu Sportu w Otwocku, a także organizacja kilku turniejów szachowych, m.in. zgłoszonych do oceny rankingowej FIDE.

Formalne założenie klubu nastąpiło 7 maja 2022 roku na spotkaniu założycielskim, podczas którego został wybrany Zarząd w składzie: Prezes Paweł Traczyk, Viceprezes Adam Borkowski i członkowie Zarządu: Marta Bąk, Mariusz Tober, Patryk Popis oraz Komisja Rewizyjna w składzie: Wojciech Gajewski, Robert Raczkowski i Łukasz Michalak.

Uchwałą nr 65/07/2022 Zarządu Polskiego Związku Szachowego z dnia 11 lipca 2022 KSz Król Batory Otwock został przyjęty w poczet członków zwyczajnych PZSzach.

Obecnie Klub Szachowy zajmuje się szkoleniem szachowym dzieci, młodzieży i dorosłych, organizacją turniejów, promocją i rozwojem dyscypliny szachowej oraz szeroko pojętą integracją środowiska szachowego Powiatu Otwockiego.

Więcej o naszych działaniach można przeczytać w aktualnościach oraz na naszym profilu na facebooku.

Dołącz do nas!

W ramach członkostwa w klubie oferujemy:
– rejestrację w Centralnym Rejestrze PZSzach,
– zniżki na turnieje organizowane przez klub,
– możliwość udziału w spotkaniach klubowych (piątkowe treningi, spotkania okolicznościowe, dodatkowe aktywności w trakcie sezonu).

Wypełnij Deklarację członkowską i dostarcz ją do nas, lub wyślij na mail krolbatoryotwock@gmail.com

Stań się częścią lokalnej społeczności szachowej. Uwierz, że naprawdę warto! Do zobaczenia!

Wykaz członków klubu zarejestrowanych w Centralnym Rejestrze Szachowym: >>TUTAJ<<